O Unihouse

Seminarium i panel dyskusyjny pt. „Ekologiczne budownictwo prefabrykowane Unihouse: jakość, innowacje, korzyści” odbyło się podczas targów Building Industry Solutions 2018 w Nadarzynie. Organizatorem Seminarium był Unihouse oddział Unibep SA.

W seminarium udział wzięło kilkadziesiąt zaproszonych przez Unibep osób. Byli to m. in. naukowcy, finansiści, deweloperzy i inżynierowie. Prof. Jarosław Szewczyk z Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej w swoim wystąpieniu pokusił się o tezę, że budownictwo drewniane ma coraz więcej zwolenników wśród wybitnych światowych architektów, a drewniane budynki mogą osiągać wysokość nawet ponad 300 metrów. Z kolei Marta Nazarczuk z Działu Badań i Rozwoju Unihouse udowodniła, że konstrukcje drewniane mają mnóstwo zalet w porównaniu z konstrukcjami realizowanymi według tradycyjnych technologii budowlanych. 

- Moduły wyprodukowane w naszej fabryce w Bielsku Podlaskim poddawane są przeróżnym badaniom. Spełniają wysokie, dużo wyższe niż w Polsce, normy dotyczące m.in. odporności ogniowej, szczelności i izolacyjności – powiedziała Marta Nazarczuk, kierownik Działu Badań i Rozwoju Unihouse.

Jednym z punktów programu był panel dyskusyjny pt. „Czy budownictwo prefabrykowane może być realną odpowiedzią na programy mieszkaniowe w Polsce?”. Zaproszenie do udziału w panelu przyjęli (kolejność alfabetyczna): Mirosław Barszcz, Prezes Zarządu BGK Nieruchomości SA, Katarzyna Kuniewicz, Dział Badań i Analiz Rynku, Partner REAS Sp. z o.o., Jan Mikołuszko, Przewodniczący Rady Nadzorczej Unibep SA, Adam Poliński, były wiceprezydent miasta Białystok oraz dr hab. arch. Jarosław Szewczyk, prof. Politechniki Białostockiej. Panel poprowadził Marek Wielgo, redaktor naczelny portalu Muratorplus.pl

- Jestem przekonany, że popularne w Skandynawii budownictwo prefabrykowane będzie zdobywać popularność również w Polsce. Szybkość budowy, konkurencyjna cena oraz wysoka jakość to główne czynniki przemawiające za prefabrykacją – powiedział Jan Mikołuszko, przewodniczący Rady Nadzorczej Unibep SA.

Do tej pory w Norwegii Unihouse wybudował już ponad 2200 mieszkań, a kilkaset jest w trakcie realizacji. Budynki modułowe Unihouse można spotkać również w Danii i Szwecji. Polska to kolejny rynek na którym Unihouse chce budować z prefabrykatów produkowanych w Bielsku Podlaskim.

Na zdjęciu (od lewej): Mirosław Barszcz, Prezes Zarządu BGK Nieruchomości SA, Katarzyna Kuniewicz, Dział Badań i Analiz Rynku, Partner REAS Sp. z o.o., Jan Mikołuszko, Przewodniczący Rady Nadzorczej Unibep SA, Adam Poliński, były wiceprezydent miasta Białystok oraz dr hab. arch. Jarosław Szewczyk, prof. Politechniki Białostockiej, Marek Wielgo, redaktor naczelny portalu Muratorplus.pl.

Od 26 do 28 września w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo, w warszawskim Nadarzynie, będzie można zobaczyć modułu produkowane przez Unihouse.

To wydarzenie bez precedensu - na targach Unihouse prezentuje dwa moduły: jeden, z których buduje budynki wielorodzinne, drugi - moduł hotelowy, który służy do realizacji hoteli (ew. akademików). Po raz pierwszy w historii Unihouse zdecydował się na taką akcję markeitngową.

- Mamy produkt na polski rynek - przekonuje Roman Jakubowski, dyrektor Unihouse. - To budownictwo ekonomiczne, kosztowo porównywalne z budownictwem tradycyjnym. Nasze moduły, a co za tym idzie budynki są w bardzo dobrej jakości. Korzyści budownictwa prefabrykowanego w porównaniu z budownictwem tradycyjnym jest wiele, ale najważniejszy to szybki czas budowy, co zdecydowanie obniża koszty realizacji inwestycji.

Warto dodać, że Unihouse zbudował w Norwegii już ponad 2200 mieszkań w technologii modułowej drewnianej. Czas na Polskę.

Zapraszamy na nasze stoiska - warto wybrać się na targi Building Industry Solutions.

Na zdjęciu: Jeden z modułów prezentowanych na targach

Ponad 100 osób – deweloperzy z Norwegii, inwestorzy ze Szwecji, kadra naukowa wydziałów architektury i budownictwa Politechniki Białostockiej, a także finansiści, szefowie firm współpracujących oraz pracownicy Unihouse Oddział Unibep SA – wzięło udział w seminarium „Budownictwo modułowe: jakość, ekologia, innowacje”, które miało miejsce 8 maja 2018 r. w Fabryce Domów Modułowych w Bielsku Podlaskim. Seminarium było połączone z oficjalnym otwarciem hali produkcyjnej o powierzchni 8 tysięcy metrów kwadratowych. Łączna powierznia hal w Fabryce Domów Modułowych Unihouse wynosi obecnie 19 tys. mkw.

Od 18 do 21 października 2017 r. w Norwegii, w miejscowości Lillestrøm, mają miejsce targi budowlane z udziałem przedstawicieli Unihouse Oddziału Unibep SA. Na targach prezentują się firmy z branży budowlanej, szczególnie z segmentu budownictwa mieszkaniowego i nieruchomości. Bygg Reis Deg to najważniejszy punkt spotkań branży budowlanej w Norwegii.

W czasie II edycji Gali Biznesu Polsko-Szwedzkiego Unibep SA, spółka z Bielska Podlaskiego, została wyróżniona statuetką Mercuriusa. Uroczystość miała miejsce 2 lutego 2018 r. w Ambasadzie RP w Sztokholmie. – To dla nas wielkie wyróżnienie, ale i wielkie wyzwanie. Cieszymy się, że jesteśmy na rynku szwedzkim i że jest to kolejny kraj, gdzie możemy budować nasze innowacyjne wielorodzinne budynki wykonane w technologii modułowej – mówił w czasie spotkania Leszek Gołąbiecki, Prezes Zarządu Unibep SA. Prócz bielskiej spółki Zespół ds. Nagrody Mercurius – nagrody przyznawanej przedsiębiorstwom zasłużonym dla polskiego biznesu w Szwecji – wyróżnił Polskie Linie Lotnicze LOT.

unia europejska