O Unihouse

Pierwszy w województwie podlaskim testowy budynek zeroenergetyczny, wykonany w technologii modułowej przez Unihouse Oddział Unibep SA, znalazł się w gronie trzech finalistów w kategorii „Inwestycja” w tegorocznym konkursie Podlaska Marka Roku.

- Jest to prototypowy, z niskim zużyciem energii budynek mieszkalny wielorodzinny, który powstał w ramach projektu dofinansowanego z funduszy europejskich. Budynek jest i będzie poddawany przeróżnym testom, aby pomóc w opracowaniu, a następnie wdrożeniu do produkcji w Fabryce Domów Unihouse w Bielsku Podlaskim modułów, z których będą budowane budynki wielorodzinne zeroenergetyczne – mówi Marta Nazarczuk, kierownik działu badań i rozwoju Unihouse.

Do 17 kwietnia można bezpłatnie głosować na Podlaską Markę Konsumentów. Wyróżnienie przyznane przez konsumentów otrzyma jedna marka.

Oddaj swój głos

Laureatów w siedmiu kategoriach wyznaczy kapituła konkursu. Wyniki zostaną ogłoszone 7 maja.

Przypomnijmy, że w roku ubiegłym budynki wielorodzinne produkowane przez Unihouse Oddział Unibep SA w Bielsku Podlaskim otrzymały tytuł Podlaskiej Marki Roku.

Na zdjęciu: budynek zeroenergetyczny Unihouse.

Ewa Piszczek z Politechniki Śląskiej zdobyła pierwsze miejsce w konkursie „Drewno w Architekturze”. 15 listopada 2018 r. miało miejsce podsumowanie I. edycji tego konkursu.

Konkurs jest efektem współpracy Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej z przedsiębiorstwem Unibep SA oraz przedsiębiorstwem Danwood SA. Podlasie zawsze kojarzyło się z architekturą drewnianą, a oba wymienione powyżej przedsiębiorstwa, mające siedziby w Bielsku Podlaskim, są jednymi z największych producentów budynków mieszkalnych z drewna w Europie.

unia europejska