O Unihouse

Unihouse SA jest nową spółką w Grupie Unibep. Sławomir Kiszycki jest prezesem zarządu, Przemysław Pruszyński – wiceprezesem, a Roman Jakubowski i Marcin Gołębiewski – członkami zarządu Unihouse SA. Jedynym właścicielem spółki jest Unibep SA.

Unihouse SA jest kontynuacją Unihouse Oddział Unibep SA – jest to de facto tylko zmiana prawna. – Na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy, który miał miejsce 28 lutego 2019 r. właściciele podjęli decyzję, by Oddział Unihouse został samodzielną spółką – wyjaśnia Sławomir Kiszycki, Prezes Zarządu Unihouse SA. – Przez kilka miesięcy pracowaliśmy, by doprowadzić do usamodzielnienia oddziału w każdym aspekcie: prawnym, organizacyjnym, gospodarczym, finansowym. Z dniem 1 listopada 2019 roku pracuje już czteroosobowym zarząd, a wszyscy pracownicy zmienili pracodawcę – właśnie na Unihouse SA.

Ani profil działalności, ani miejsce pracy nie zmieniły się – w fabryce domów modułowych  w Bielsku Podlaskim będą budowane innowacyjne, ekologiczne  i wysokojakościowe budynki w technologii drewnianej, które następnie będą montowane w Norwegii, Szwecji czy Polsce.

- Dziś Unihouse SA jest naprawdę wielkim przedsiębiorstwem. Zatrudnia ponad 500 osób, odnotował ponad 140 mln zł przychodu w roku 2018, ale już w roku 2019 przewiduje blisko 200 mln zł. Prowadzi zupełnie inną działalność niż Unibep SA. – tłumaczy Sławomir Kiszycki. - Unihouse jest też na innych rynkach niż spółka matka – dziś głównie jest to Skandynawia. Ta zmiana daje możliwości rozwoju i specjalizacji, a jednocześnie nie zamyka drogi do synergii między naszymi spółkami i pozostałymi oddziałami. Jestem o tym przekonany, że Unihouse w nowej strukturze będzie jeszcze lepiej zarządzany, praca może być jeszcze bardziej efektywna i ma szansę zostać samodzielnym, poważnym graczem na rynku budownictwa modułowego zarówno za granicą, jak też w Polsce.

Zdaniem Jana Mikołuszko, Przewodniczącego Rady Nadzorczej Unibep SA, a jednocześnie reprezentującego największego udziałowca tej spółki, wydzielenie Unihouse SA ze struktur Unibep SA będzie z korzyścią dla wszystkich: pracowników, rynku i właścicieli. – Zainwestowaliśmy w fabrykę kilkadziesiąt milionów złotych. Dziś jest to zakład w pełni wyposażony, by produkować moduły w najwyższej jakości. Czas na wykreowanie sobie rynku – twierdzi Jan Mikołuszko. – Uważam, że budownictwo modułowe ma przed sobą bardzo dobrą przyszłość, a to oznacza, że na przyszłość Unihouse SA można patrzeć z optymizmem.

W portfolio Unihouse SA są budynki wielorodzinne w technologii modułowej drewnianej, a także budynki ekonomiczne (skierowane głównie na rynek polski)  oraz budynki specjalistyczne, m.in. hotele, domy  seniora, akademiki, przedszkola, żłobki.

W ciągu ponad 10 lat działalności w Norwegii Unihouse wybudował ponad 2500 mieszkań, zaś ok. 800 jest w fazie produkcji. Budynki modułowe sprzedaje również w Szwecji, coraz większą popularnością cieszą się także w Polsce.

- Jestem absolutnie przekonany, że wraz z nowym zarządem, w skład którego weszli m.in. byli szefowie Oddziału Unihouse, powstała prężna, efektywna i znakomicie zarządzana nowa firma, mająca przed sobą znakomite perspektywy rozwoju – kończy Sławomir Kiszycki.

Na zdjęciu zarząd Unihouse SA (od lewej): Marcin Gołębiewski, Sławomir Kiszycki, Roman Jakubowski i Przemysław Pruszyński

 

"Najdroższy plac zabaw" - tak brzmi tytuł rozmowy przeprowadzonej przez portal geekstok.pl z Martą Nazarczuk, doktorantką Politechniki Białostockiej, kierownikiem Działu Badań i Rozwoju Unihouse oraz kierownikiem projektu „Budynek zeroenergetyczny w konstrukcji modułowej”.

Pierwszy w województwie podlaskim testowy budynek zeroenergetyczny powstał w Bielsku Podlaskim w 2018 roku. Budynek został zmontowany w jeden dzień, z przygotowanych wcześniej w fabryce 12 modułów. Zastosowano w nim różne rodzaje ścian zewnętrznych, trzy rodzaje dachu, trzy rodzaje podłóg na gruncie oraz pompę ciepła i panele fotowoltaiczne. Wyposażony jest w kilkaset czujników, które nieprzerwanie monitorują parametry budynku, takie jak wilgotność czy temperatura. Przeprowadzane są także badania akustyczne, szczelności, osiadania oraz odkształceń.

-Jestem przekonana, że za 10, 20 lat wszyscy będziemy zmuszeni do budowania takich budynków – mówi o konstrukcjach w szkielecie drewnianym Marta Nazarczuk, zwracając uwagę na często pomijaną w sektorze budownictwa kwestię ekologii i dbałości o środowisko.

-Kilka dni temu byliśmy wszyscy świadkami tego, że Unia Europejska chce wprowadzić neutralność pod względem dwutlenku węgla, a sektor budowlany odpowiada za około 30 % emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

 Całość rozmowy znajdą Państwo w poniższym linku.

Rozmowa z Martą Nazarczuk

 

Na zdjęciu: budynek zeroenergetyczny Unihouse.

Montaż domów wypoczynkowych Park of Poland zakończony

Komfortowe, kompletnie wyposażone i umeblowane bungalowy Unihouse stanęły w Park of Poland – największym zadaszonym parku wodnym w Europie. Pierwsi wczasowicze odpoczną w nich już pod koniec 2019 roku.  

Kompleks wypoczynkowy Suntago Village, oddalony jest od parku wodnego o kilkaset metrów i obejmuje 92 domy wypoczynkowe. W każdym bungalowie Unihouse znajduje się salon z aneksem kuchennym, oddzielna sypialnia i łazienka. Goście będą mieli do dyspozycji sprzęty RTV i AGD, takie jak: telewizor LED, suszarka do włosów, lodówka, kuchenka mikrofalowa czy czajnik. Każdy dom posiada także prywatny taras z meblami ogrodowymi i grillem.

Montaż 92 parterowych domów szkieletowych trwał tylko 11 dni, pracowało przy nich sześciu montażystów. Od momentu podpisania umowy do ukończenia inwestycji upłynęło zaledwie 6 miesięcy. Dotrzymanie tak krótkiego terminu realizacji było możliwe dzięki zastosowaniu technologii modułowej. Każdy dom to jeden moduł, który niemal w całości powstał w fabryce w Bielsku Podlaskim.

- Mechanizacja oraz możliwość kontrolowania procesu produkcyjnego w zamkniętej hali, bez względu na warunki pogodowe, pozwala na stworzenie budynków wysokiej jakości. Wielką wartość ma także zastosowanie drewna jako głównego materiału konstrukcyjnego. To sprawia, że z pełną odpowiedzialnością możemy mówić o produkcie przyjaznym środowisku, z niskim zapotrzebowaniem energetycznym – mówi Roman Jakubowski, dyrektor Oddziału Unihouse.

Otwarcie całego kompleksu parku wodnego Park of Poland zaplanowane jest na koniec bieżącego roku.

 

Dnia 09.09.2019 r. Spółka zawarła umowę na realizację budynków mieszkalnych w technologii modułowej w Jessheim w Norwegii.

UNIHOUSE zaprojektuje i wykona w standardzie pod klucz, 2 budynki pięcio- i sześciokondygnacyjne, w których znajdą się łącznie 123 lokale mieszkalne.

Rozpoczęcie prac projektowych zaplanowano w IV kwartale 2019 r., a rozpoczęcie produkcji w II kwartale 2020 r. Zakończenie inwestycji przewidziano na I kwartał 2021 roku.

Przypomnijmy, że w Jessheim powstają 4 budynki, na realizację których UNIHOUSE podpisał kontrakt w czerwcu bieżącego roku. Pomieszczą one 184 lokale mieszkalne.

Pierwsze 92 domki modułowe, wyprodukowane przez Unihouse, przyjechały do Park of Poland, staną w Suntago Village.

Suntago Village to wraz z parkiem wodnym Suntago Wodny Świat pierwszy etap kompleksu Park of Poland. Miliony Polaków znajdą tu atrakcje dla siebie – od zabawy dla najmłodszych po najbardziej ekstremalne rozwiązania. Park of Poland znajduje się w gminie Mszczonów – w samym sercu Polski, zaledwie 40 minut od Warszawy. Zespół bungalowów Suntago Village zapewni osobom szukającym wypoczynku dużą niezależność i wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani, że uczestniczymy w tak ważnym i popularnym projekcie. Dziękujemy inwestorowi Park of Poland za tę możliwość oraz zespołowi Hotel Professionals za doradzenie inwestorowi zastosowanie naszych modułów – mówi Roman Jakubowski, dyrektor Unihouse. – W naszych domach będzie mieszkało wiele tysięcy osób, którzy skorzystają z atrakcji Park of Poland. Jestem pewien, że standard wykonania, jakość i dobry mikroklimat domków pozwoli im dobrze wypocząć.  

Pierwsze domki już są na miejscu

Zespół bungalowów Suntago Village oddalony jest od parku wodnego o kilkaset metrów. Pierwsze domki wypoczynkowe już są na miejscu - przyjechały na plac budowy w pełni wykończone i wyposażone. W każdym jest dwuosobowa sypialnia, salon z rozkładaną kanapą i aneksem kuchennym oraz łazienka z prysznicem. Do dyspozycji gości będzie również prywatny taras z meblami ogrodowymi i grillem.

W każdym domku będą mogły zamieszkać nawet cztery osoby. Możliwe jest również łączenie pojedynczych bungalowów tak, aby dopasować je do oczekiwań większych rodzin lub grup przyjaciół. Do dyspozycji gości będą wszelkie potrzebne sprzęty, takie jak: telewizor LED, kuchenka mikrofalowa, płyta grzewcza, lodówka, czajnik i suszarka do włosów.

Ekologiczne domki dostarczone przez Unihouse Oddział Unibep SA zapewniają pełen komfort 365 dni w roku przy minimalnym zużyciu energii na ogrzewanie. Dzięki nowoczesnej technologii modułowej montaż wszystkich 92 domków zakończy się w ciągu 8 tygodni.

Trzy domki położone najbliżej centralnego budynku z recepcją będą dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Wszystkie domki będą miały możliwość dodania łóżeczka dla niemowlęcia oraz misek dla czworonożnych przyjaciół.

 Na krótki wypad i na rodzinne wakacje

Suntago Village to wraz z parkiem wodnym Suntago Wodny Świat to idealne miejsce na weekend oraz dłuższy wyjazd zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i grup przyjaciół, także tych, którzy chcą zabrać na wyjazd swoich czworonożnych pupili. Zaciszne okolice domków będą sprzyjały rowerowym przejażdżkom. Do parku wodnego będzie można dojść spacerem lub skorzystać z elektrycznych minibusów.

- Wszystkie bungalowy spełniają najwyższą jakość pod względem bezpieczeństwa i ekologii. Zostały wykonane pod dachem w Fabryce Domów Modułowych w Bielsku Podlaskim, dlatego jesteśmy pewni jakości ich wykonania – dodaje Roman Jakubowski – Pragnę zwrócić uwagę na jedną rzecz: zrealizowaliśmy zamówienie inwestora w bardzo krótkim, kilkumiesięcznym terminie. Było to możliwe tylko dzięki znakomitej współpracy z inwestorem, projektantami z firmy Tremend i zespołem Hotel Professionals, który doradza nam i inwestorowi oraz zajmie się zarządzaniem i prowadzeniem obiektu. Chcę podkreślić, że technologia budownictwa modułowego daje przewagę przy inwestycjach, gdzie czas jest kluczowy.

Na zdjęciach: wnętrze domków, które będą w Park of Poland

unia europejska