Etapy produkcji domów szkieletowych

 1. Indywidualne projekty – biuro projektowe

Do każdego projektu inżynierowie i projektanci Unihouse podchodzą indywidualnie. Brane są pod uwagę wszystkie potrzeby przyszłych użytkowników domu.

2. Montaż podłóg i sufitów

W specjalnej hali montowane są podłogi i sufity modułów. W nich od razu montowane są wszelkiego rodzaju instalacje, które są niezbędne w codziennym użytkowaniu mieszkania i domu.

3. Montaż ścian

W większości jest to proces automatyczny – najpierw zgodnie z projektem przycinane są elementy drewniane, później na specjalnej taśmie produkcyjnej są one zbijane, montowane jest poszycie ścian, wycina się wszystkie otwory na instalacje. Szkielet wypełniany jest wełną mineralną i wykonywane jest poszycie drugiej strony ściany.

4. Montaż modułów. Montaż okien, drzwi, ogrzewanie (grzejniki lub ogrzewanie podłogowe), instalacje w modułach

Po wyprodukowaniu oddzielnie podłóg, ścian i stropów następuje montaż modułu. Wszystko odbywa się w specjalnej hali i jest zgodne z projektem wykonawczym dla danego modułu, który jest elementem większej całości. Taki moduł jest sprawdzany pod względem hałasu i szczelności.
Następnie technicy wielu specjalności montują niezbędne instalacje: elektryczne, wentylacje, grzewcze. Wszystkie instalacje muszą spełniać najwyższe światowe normy.

5. Prace wykończeniowe – malowanie, szpachlowanie, panele, terakota, glazura

Po zmontowaniu wszystkich instalacji, przychodzi czas na roboty wykończeniowe. Ściany, sufity są szpachlowane, malowane a następnie tapetowane, na podłogi kładzie się panele podłogowe, a w kuchni i łazience terakotę, a na ścianach glazurę. Wykończenie jest zgodne z zamówieniem klienta.

6. Montaż mebli kuchennych, armatury łazienkowej

Moduły są całkowicie wyposażone w kuchnię - klient może wybrać zestaw i kolor mebli kuchennych, oraz armaturę łazienkową – kabiny prysznicowe, umywalki, glazura i terakota.  

7. Transport i załadunek gotowych zabezpieczonych modułów na statek

Tak zmontowane i wyposażone moduły są zabezpieczane przed transportem. Ponieważ są to obiekty ponadwymiarowe TIR-ami jadą wieczorami do polskiego portu, gdzie drogą morską transportowane są na miejsce przeznaczenia – obecnie w większości przypadków jest to Norwegia.

8. Montaż modułów na wcześniej przygotowane posadowienie

Na miejscu, gdzie ma być zbudowany dom modułowy, ekipy budowalne przygotowują posadowienie. Gdy na teren budowy trafiają moduły, przy pomocy dźwigu są one bezpośrednio montowane jeden na drugim, tworząc konstrukcję domu. Moduły są odpowiednio scalane. Teraz wystarczy tylko zadbać o roboty wykończeniowe związane z zewnętrznymi holami, komunikacją i otoczeniem. 

9. Efekt końcowy

Moduły są zmontowane i wykończone "pod klucz".