O Unihouse

Nowoczesne budownictwo drewniane tak samo bezpieczne jak murowane, ale ceny ubezpieczeń się różnią

 

Z punktu widzenia bezpieczeństwa nowoczesne budynki powstające z drewna nie różnią się od tych z betonu. Świadomość konsumentów jest jednak mała. 84% Polaków boi się łatwopalności budynków drewnianych, a 55% kwestionuje ich trwałość – wynika z raportu Ministerstwa Środowiska. Obawy konsumentów potwierdzają różnice w cenach ubezpieczeń. Polisa dla budynku betonowego jest nawet o kilkadziesiąt procent tańsza niż dla drewnianego. Eksperci Polskich Domów Drewnianych wskazują, że dialog z branżą ubezpieczeniową to istotny element edukacji rynku w zakresie bezpieczeństwa budownictwa drewnianego.

Najważniejsze wiadomości ze stycznia 2021 roku w UNIHOUSE. 

Minął nam właśnie pierwszy miesiąc roku 2021. A co w tym czasie wydarzyło się w Unihouse? Zapraszamy do lektury!

 

📍 #1 DOM Z KLIMATEM: Sukces budowany drewnem

"Postanowiliśmy przybliżyć szczegóły projektu i realia działania na rynku budownictwa drewnianego „od kuchni” – w rozmowie z przedstawicielami firmy Unihouse, panem Sławomirem Kiszyckim, wiceprezesem Zarządu Unihouse SA. oraz panem Romanem Jakubowskim, Dyrektorem Handlowym i Członkiem Zarządu Unihouse SA..."

 

📍 #2 PARKIET: Grupa Unibep stawia na drogi i mieszkania 

"...od początku tego roku obowiązują bardziej restrykcyjne normy budowlane. – To szansa dla naszej spółki Unihouse, która produkuje wielorodzinne budynki modułowe w technologii drewnianej – podkreśla Gołąbiecki."
 

Poszerzamy kanały komunikacji w Unihouse!

Już w piątek (5 lutego) Unihouse SA ruszył z nowymi profilami na Facebooku i Linkedin. Założony został także kanał na Youtube!

Będziemy publikować jeszcze więcej ważnych wydarzeń z życia firmy, informacji i nowinek z rynku budownictwa modułowego, przedstawiać filmy i zdjęcia z kolejnych realizacji oraz publikować komentarze ekspertów.
Jeśli chcecie być na bieżąco z nowinkami z Unihouse - zachęcamy do polubień, obserwacji i subskrypcji. Nie zapomnijcie o "łapce w górę" przy publikowanych materiałach.

Poniżej znajdziecie linki, pod którymi znajdziecie nowe profile. Do dzieła!

📩 Dołącz do nas na platformach:

Facebook     LinkedIn     Youtube     

W dniu 05.02.2021 spółka Unihouse SA (Grupa Unibep) zawarła umowę na realizację w technologii modułowej inwestycji pn. "Sentrumsgården Buvika" w miejscowości Buvika k. Trondheim w Norwegii.

Unihouse ma zaprojektować i wykonać inwestycję składającą się z 29 mieszkań wykonanych w technologii modułowej zlokalizowanych w 3 budynkach wraz z garażem podziemnym oraz powierzchniami handlowo - usługowymi. Zamawiającym jest Saltnessand Utbygging AS z siedzibą w Trondheim.

Unihouse SA podpisał umowę na realizację w technologii modułowej inwestycji pn. „Signaturhagen” w Kongsberg w Norwegii. Składa się ona z czterech budynków, w których znajdzie się łącznie 48 mieszkań. Zamawiającym jest Signaturhagen Kongsberg AS z siedzibą w Oslo w Norwegii. Wartość kontraktu to ok. 80,2 mln NOK netto, co stanowi równowartość ok. 34,9 mln PLN netto.

Inwestycję, która robi wrażenie (wystarczy spojrzeć na wizualizację), zaprojektowało biuro projektowe Uniarch Sp. z o.o., które zostało założone w 2013 roku w Białymstoku, jako polski oddział norweskiej firmy Rett Hjem Arkitekter.

- Projekt Signaturhagen Kongsber ma za zadanie nie tylko zapewnić odpowiednią liczbę wygodnych i atrakcyjnych mieszkań, ale również tworzyć warunki sprzyjające budowaniu więzi i relacji międzyludzkich, czyniąc to miejsce bezpiecznym i przyjaznym wszystkim jego użytkownikom, a także uwrażliwić na stałą obecność i piękno otaczającej nas  natury – tak piszą architekci przedstawiając ten projekt. – To pomysł połączenia architektury mieszkaniowej z całorocznym ogrodem. Zestawienie tych dwóch porządków: architektury i natury stworzyło nową, atrakcyjną jakość. Możliwość korzystania z pięknego zielonego ogrodu, w którym zapewniono doskonałe warunki temperaturowe, klimatyczne i estetyczne, z pewnością podniesie jakość życia mieszkańców.

Firma Unihouse chciałaby zaprosić do udziału w naszym programie szkoleń dla najlepszych polskich pracowni projektowych, wprowadzających do projektowania w technologii modułowej opartej o szkielet drewniany.

Unihouse S.A. należący do Grupy Unibep jest największym producentem modułów kubaturowych w Polsce i jednym z największych w Europie.

Posiadamy duże doświadczenie. którym chętnie dzielimy się ze wszystkimi zainteresowanymi nowoczesnymi metodami zrównoważonego budownictwa prefabrykowanego.

Nasz Architekt opowie Państwu jak zbudowaliśmy 8 kondygnacyjne budynki wielorodzinne z drewna, jak zrobiliśmy Akademik w Standardzie pasywnym czy jak buduje się za kołem podbiegunowym.

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIE HOTELARSKIE W EUROPIE ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

Zapraszamy na wyjątkowe, wirtualne spotkanie profesjonalistów poświęcone sytuacji hotelarstwa w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej
Hotel Trends Poland&CEE 2020/2021 – to właśnie tu 21 stycznia spotkają się najwięksi inwestorzy, topowi managerowie, reprezentanci międzynarodowych sieci - liderzy rynku z Polski i całej Europy, aby dyskutować o przyszłości hotelarstwa. Organizatorem wydarzenia jest wydawca czasopisma Hotelarz.

Roman Jakubowski Unihouse

ROZWÓJ SIECI HOTELOWYCH W DOBIE COVID-19

Wśród prelegentów panelu dyskusyjnego o rozwoju sieci hotelowych w dobie COVID-19, głos zabierze Roman Jakubowski - Dyrektor Handlowy Unihouse SA. Koronawirus zatrzymał część nowych projektów hotelowych, ale zainteresowanie inwestorów międzynarodowymi markami wciąż jest duże. Czy silna marka jest dziś bardziej potrzebna niż wcześniej? W czym może pomóc i czy się opłaca? Jak sieci pomagają hotelarzom przetrwać ten trudny czas? 

Szczegóły i agenda konferencji dostępne na: https://www.hotel-trends.pl/

 

ikony nowe

Nowy rok przyniósł zmiany w zarządzie Unibep SA - jest on czteroosobowy. Ale to nie jedyna zmiana w zarządach spółek w Grupie Unibep.

Nowym członkiem zarządu Unibep SA jest Adam Poliński, który kierował Oddziałem Infrastruktury Unibep SA.

Adam Poliński urodził się w 1971 roku. Ukończył Wydział Ekonomiczny Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku oraz studia podyplomowe z rachunkowości i finansów przedsiębiorstw. Od 1996 r. nauczyciel akademicki, współpracujący z firmami i samorządami w zakresie doradztwa finansowego. W latach 2006-2018 zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku, nadzorujący m.in. Zarząd Dróg Miejskich, Departament Inwestycji, Architektury i Urbanistyki. W Zarządzie Dróg Miejskich odpowiedzialny był za przygotowanie i realizację inwestycji miejskich oraz pozyskiwanie na nie funduszy unijnych.  W Unibep SA od września 2018 r., najpierw jako Pełnomocnik Zarządu ds. partnerstwa publiczno-prywatnego, a następie od lutego 2019 r. dyrektor Oddziału Infrastruktury Unibep S.A., a także członek Rady Nadzorczej Budrex Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku.

W listopadzie 2020 roku decyzją Rady Nadzorczej Unibep SA został mianowany na stanowisko członka zarządu spółki. Tę funkcję objął od nowego roku.

Zarząd Unibep SA jest obecnie czteroosobowy: prezesem zarządu jest Leszek Gołąbiecki, wiceprezesami zarządu: Sławomir Kiszycki i Krzysztof Mikołajczyk oraz Adam Poliński.  

Zmienił się także zarząd Unihouse SA, jest trzyosobowy. Od nowego roku prezesem zarządu jest Marcin Gołębiewski. Nowy prezes Unihouse SA urodził się w  1981 roku. Jest magistrem inżynierem budownictwa. Od zakończenia studiów, czyli od 2006 roku, związany z  Unihouse Oddział Unibep. Był majstrem, kierownikiem budowy, kierownikiem robót montażowych i kierownikiem kontraktu na budowach w  Polsce i  Norwegii. Sprawuje nadzór wykonawczy i  finansowy nad projektami prowadzonymi w  Skandynawii. W  listopadzie 2019 roku objął stanowisko Członka Zarządu Unihouse SA. Od nowego roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Unihouse SA.

Od nowego roku wiceprezesem Unihouse SA jest Sławomir Kiszycki, zaś członkiem zarządu Roman Jakubowski.

Norweski projekt Sjusjøen zakończony – zostały już przekazane wszystkie mieszkania w projekcie Sjusjøen, który był realizowany w gminie Ringsaker w Norwegii. Łącznie wybudowaliśmy tam 86 mieszkań. Mieszkania są wykończone  w wysokim standardzie wyposażone w sauny, kominki, po dwie łazienki na mieszkanie z otwarciem nad salonem i kuchnią aż do dachu (dach dwuspadowy).

W ostatnim, III etapie, zostało wybudowanych 36 mieszkań, które zostały przekazane lokatorom tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. 

UNIHOUSE S.A. z umową na realizację w technologii modułowej pn. „Kløvertunet” na rynku norweskim.

UNIHOUSE S.A. z siedzibą w Bielsku Podlaskim informuje o zawarciu w dniu 24 listopada 2020 r. umowy na realizację w technologii modułowej inwestycji pn. „Kløvertunet” w Jessheim w Norwegii, stanowiącej II etap realizowanej obecnie przez UNIHOUSE inwestycji mieszkaniowej pn. „Vestbyen”. 

bim

unia europejska