25 kwietnia rozpoczął się Tydzień Bezpieczeństwa. Jego podstawowym celem jest promocja bezpieczeństwa i podniesienie świadomości bezpieczeństwa w codziennej pracy.

Tegoroczne hasło Tygodnia Bezpieczeństwa brzmi: „Włącz myślenie – planuj i reaguj”. To przesłanie jest wyjątkowo ważne. Mówi bowiem, że każdy z nas pracujący na budowie – niezależnie od stanowiska, miejsca pracy, podległości – jest i powinien być odpowiedzialny za bezpieczeństwo. Wszyscy musimy uświadomić sobie, że od mojej reakcji może zależeć zdrowie i życie kolegi, a od kolegi może zależeć moje bezpieczeństwo. Jak pokazują statystyki często gubi nas rutyna, brak wyobraźni, nieznajomość podstawowych procedur dotyczących bezpieczeństwa. Dlatego tak ważne jest dobre planowanie działań na budowie, umiejętne prowadzenie prac oraz kompetentny i odpowiedzialny nadzór.

Przypominamy, że Unibep SA od ubiegłego roku należy do Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Jest to stowarzyszenie 10 największych generalnych wykonawców w Polsce. Wspólny cel to: Zero wypadków na budowach.

Więcej o Porozumieniu na www.porozumieniedlabezpieczenstwa.pl