Unibep SA otrzymał tytuł Top Pracodawcy Polski Wschodniej. Nagroda została wręczona podczas III Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku.

 – Naszym celem było wyłonienie dziesięciu wyróżniających się pracodawców z pięciu wschodnich województw naszego kraju. W gronie laureatów znalazły się firmy nowocześnie zarządzane, stawiające na innowacyjność, znaczące w swoich branżach. Wśród kryteriów oceny ważną rolę zajmowały też wysokie standardy relacji między menedżerami, pracownikami i otoczeniem społecznym, w którym na co dzień przedsiębiorstwa działają – powiedział w trakcie gali wręczania nagród Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator i organizator Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku.

- Ta nagroda jest wyjątkowa, to wyróżnienie dla wspaniałej naszej załogi – mówi Leszek Gołąbiecki, prezes zarządu Unibep SA. - To oni codzienną pracą udowadniają, że nieważne jest miejsce, gdzie jest siedziba firmy, udowadniają, że przede wszystkim liczy się pasja, wiedza, kompetencje i zaufanie. Za nagrodę dziękuję w imieniu swoim i całej załogi Unibepu.

W województwie lubelskim – Lubelski Węgiel Bogdanka i Pol-Inowex, w podkarpackim – Polskie Zakłady Lotnicze i Asseco Poland, w podlaskim – SaMASZ i Unibep, w świętokrzyskim – Kolporter i VIVE Group, w warmińsko-mazurskim – Expom i Wipasz – to 10 firm wyróżnionych w konkursie Top Pracodawcy Polski Wschodniej 2016.

Eksperci Rady Konsultacyjnej konkursu dokonali wyboru laureatów w oparciu o kryteria: wpływu działalności pracodawcy na rozwój gospodarczy regionu, wkładu w rozwój rynku pracy, innowacyjności, relacji z pracownikami oraz współpracy z lokalną społecznością.

TOP Pracodawcy Polski Wschodniej to wydarzenie towarzyszące III Wschodniemu Kongresowi Gospodarczemu w Białymstoku.

Unibep SA – to największe przedsiębiorstwo budowlane na Podlasiu oraz największy polski eksporter usług budowlanych – buduje w Rosji, na Białorusi, w Niemczech i Norwegii. Od 2014 r. Unibep współpracuje z Politechniką Białostocką w zakresie m.in. doskonalenia innowacyjnych technologii i wyrobów oraz realizacji prac badawczo-rozwojowych. Polityką firmy jest również kształcenie absolwentów i prowadzenie ich do osiągania coraz wyższych szczebli kariery. Pracownicy, którzy chcą podwyższać swoje kwalifikacje, otrzymują dofinansowanie na studia wyższe, kursy dodatkowe i egzaminy w celu zdobycia uprawnień budowlanych. Firma dba również o zdrowie pracowników, oferując im prywatną opiekę medyczną. Obecnie Unibep zatrudnia ponad 1200  osób. Na czele firmy stoi Leszek Marek Gołąbiecki.