Unihouse będzie realizował projekt obejmujący 58 mieszkań w czterech budynkach dwukondygnacyjnych w gminie Botkyrka w Szwecji. Wartość inwestycji to nieco ponad 12 mln PLN.

Inwestorem jest deweloper należący do gminy Botkyrka Kommun, AB Botkyrkabyggen. Projekt nazywa się Kvarteret Kantorn 2 i położony jest w miejscowości Tumba pod Sztokholmem w gminie Botkyrka. Projekt będzie realizowany w ramach programu Modulbostäder 2017 för AB Botkyrkabyggen.

Projekt Kantorn 2 to 58 mieszkań modułowych o powierzchni 32 m2 każdy wraz z pralnią i dodatkowym pomieszczeniem na komórki. Całość powierzchni mieszkalnej to ok. 1850 m2.  W ramach oddzielnego kontraktu zostaną zrealizowane prace ziemne i fundamenty.

Wartość projektu do realizacji przez Unibep S.A. to ok. 28,39 mln SEK netto (ok. 12,2 mln PLN). Projekt obecnie ma służyć dla AB Botkyrkabyggen do zakwaterowania osób, które uzyskały pozwolenie na pobyt w Szwecji, a po 5 latach mieszkania będą wykorzystane jako akademiki lub mieszkania czynszowe dla młodych. Zamawiający AB Botkyrkabyggen oczekuje wykonania projektu do jesieni 2017 r.

Jest to pierwszy projekt w ramach programu Modulbostäder 2017. Program obejmuje 3-letnią umowę ramową z odnowioną konkurencją na kolejne podobne projekty na ok. 125 mieszkań rocznie. Jesteśmy w tym projekcie – całkowita wartość inwestycji, tj. wybudowania łącznie 375 mieszkań, to 112 mln PLN.

Unibep S.A. jest pierwszą polską firmą realizującą na rynku szwedzkim prace w charakterze Generalnego Wykonawcy na część modułową w projekcie o podobnym zakresie w ramach wieloletniego programu ramowego.