Projekty w Norwegii, Szwecji, zainteresowanie i zapytania z innych regionów Europy – przed Unihouse Oddziałem Unibep nie lada wyzwanie, by spełnić oczekiwania coraz liczniejszych klientów.

Od rana do wieczora trwa praca w fabryce domów modułowych w Bielsku Podlaskim. Wszystko po to, by w terminie i w dobrej jakości wyprodukować moduły, z których - głównie na terenie Norwegii - stawiane są budynki wielorodzinne. Do tej pory wybudowaliśmy w tym skandynawskim kraju ponad 1700 mieszkań, a ponad 300 jest w trakcie realizacji. Jeśli do tego dodamy umowę z CRAMO, która w ciągu najbliższych trzech lat kupi u nas 1900 modułów oraz otwarcie rynku szwedzkiego, okazuje się, że fabryka systematycznie musi zwiększać swoje moce produkcyjne. I to się dzieje - 7 października 2016 r. miało miejsce otwarcie nowo wybudowanej hali Unihouse. Powstała w ekspresowym tempie, stanęła między dwoma istniejącymi budynkami. Ma wysokość 10 metrów, a łączna powierzchnia połączonych hal to 1900 mkw.

W ubiegłym roku Unibep SA kupił dużą działkę, położoną obok obecnej fabryki z myślą o jej zagospodarowaniu. Na czerwcowym posiedzeniu Rady Nadzorczej Unibep SA została podjęta decyzja o kolejnej rozbudowie fabryki w Bielsku Podlaskim.

- Musimy zwiększać moce produkcyjne zakładu, gdyż zapotrzebowanie na moduły Unihouse rośnie z roku na rok – mówi Andrzej Bogus, dyrektor produkcji Unihouse. - Otwierają się także nowe rynki – przede wszystkim Szwecja, gdzie jest duże zapotrzebowanie na ekologiczne, szybko budowane budynki mieszkalne. Ale akwizycja produktów Unihouse obejmuje także inne rynki europejskie. Projekt inwestycyjny przewiduje zwiększenie mocy z ok. 1000 modułów rocznie produkowanych obecnie do – docelowo - ok. 1600 modułów rocznie. 

Cały program inwestycyjny to ok. 18 mln złotych. Według założeń, nowa część fabryki będzie prowadzona i oddawana etapami. Powstaną m.in. nowe drogi dojazdowe, place składowe, infrastruktura logistyczno-magazynowa oraz hala produkcyjna z wyposażeniem. Finisz inwestycji przewidziany jest na koniec 2017 roku.