Budynki wielorodzinne produkowane przez Unihouse Oddział Unibep SA w Bielsku Podlaskim otrzymały tytuł Podlaskiej Marki Roku. Są to budynki w technologii modułowej drewnianej, które obecnie są eksportowane głównie na rynki skandynawskie.

 

Uroczystość miała miejsce w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku 24 kwietnia 2018 r. Podlaska Marka Roku to najważniejszy ranking organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Budynki wielorodzinne Unihouse zwyciężyły w kategorii "Produkt użytkowy".

Z rąk marszałka województwa nagrodę odebrał Roman Jakubowski, dyrektor Unihouse Oddziału Unibep SA. Podziękował za wyróżnienie i podkreślił, że to nagroda za wieloletnią pracę pracowników, którzy konsekwentnie codziennie podnoszą jakość produktu. 

Unihouse produkuje wielorodzinne budynki modułowe od ok. 10 lat, wybudował - głównie w Norwegii - ponad 2000 mieszkań. Przed budownictwem modułowym w technologii drewnianej są dobre perspetywy, otwierają się nowe rynki zbytu, przede wszystkim Skandynawia oraz Europa Zachodnia. Obecnie trwa rozbudowa zakładu w Bielsku Podlaskim, by podnieść wydajność fabryki. Oficjalne otwarcie fabryki nastąpi 8 maja.

Na zdjęciu; Roman Jakubowski ze statuetką Podlaskiej Marki Roku (zdjęcia; Wojciech Oksztol, Wrota Podlasia)