W dniach 11-13 czerwca 2019 r. w Nadarzynie pod Warszawą odbyły się Międzynarodowe Targi Pomocy Humanitarnej i Rozwojowej – pierwsze w Polsce i jedyne w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie targowo-konferencyjne o tematyce humanitarnej i rozwojowej.

Warsaw Humanitarian Expo to okazja do spotkań oraz prezentacji produktów i usług Organizacji Narodów Zjednoczonych, organizacji międzynarodowych, rządowych i pozarządowych niosących pomoc humanitarną. Wydarzenie obejmuje również konferencje, seminaria oraz rozmowy one-on-one, które stanowią niepowtarzalną szansę na nawiązanie bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami organizacji pomocowych.

Unihouse, jako członek Polskiego Klastra Eksporterów Budownictwa, zaprezentował na stoisku projekt produktu eksportowego Klastra – Polski Szpital Modułowy. Koncepcja została opracowana w oparciu o technologię Unihouse – konstrukcję szkieletową drewnianą.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej objął to wydarzenie patronatem honorowym. Podczas przemówienia inauguracyjnego Pan Prezydent mówił o istotnej roli Polski w działalności humanitarnej na świecie. – W Polsce mamy wspaniałe i innowacyjne firmy, które wytwarzają zaawansowane produkty bardzo potrzebne w udzielaniu pomocy humanitarnej, takie jak domy modułowe, drony czy żywność terapeutyczną. Niestety, często firmy działając w sektorach wyjątkowo ważnych dla niesienia pomocy, jak logistyka, komunikacja czy ochrona żywności nie zdają sobie sprawy z tego jak bardzo ich zaangażowanie może być i jest potrzebne – mówił Prezydent Andrzej Duda.

Na zdjęciu wizualizacja Polskiego Szpitala Modułowego, opracowana przez pracownię architektoniczną Design Lab.