Unihouse zakończył cykl szkoleń pt. „Budownictwo zgodne z naturą – projektowanie budynków modułowych o konstrukcji szkieletowej drewnianej w technologii Unihouse”, kierowany do zewnętrznych architektów, projektantów, konstruktorów, ale także pasjonatów budownictwa prefabrykowanego o szkielecie drewnianym.

Cykl składał się z 6 tematycznych spotkań, podczas których uczestnicy stopniowo zgłębiali wiedzę zaczynając od podstaw, takich jak, co to jest moduł i z czego się składa. Następnie omówione zostały instalacje w konstrukcjach drewnianych, detale architektoniczne oraz fizyka budowli. Ostatnie prezentacje dotyczyły ekonomiki wykorzystania technologii modułowej oraz harmonogramu inwestycji i kosztów realizacji w naszej technologii. Co ważne, stosując się do obecnych zaleceń sanitarnych i zakazu zgromadzeń, szkolenie odbyło się w formie online.

Na każdego uczestnika szkolenia czeka imienny certyfikat oraz specjalnie opracowany podręcznik projektanta, który może stanowić doskonałe narzędzie pracy. Unihouse oferuje także stały kontakt w sprawie konsultacji projektowych z prowadzącym szkolenie.

- Podzieliliśmy się z uczestnikami szkolenia wielką częścią naszej wiedzy i pracy. Budownictwo modułowe wciąż zyskuje na popularności, a my cieszymy się, że możemy szerzyć tę świadomość w środowisku i aktywnie uczestniczyć w rozwoju technologii, która, o czym jestem przekonany, jest przyszłością budownictwa – mówi prowadzący szkolenie, architekt Tomasz Perkowski.

W związku z ogromnym zainteresowaniem, Unihouse przeprowadzi drugą edycję szkolenia, o szczegółach będziemy informować na bieżąco.