Unihouse SA zbuduje dla spółki Polskie Domy Drewniane osiedle domów jednorodzinnych w Choroszczy przy ul. Rybackiej. Umowa została podpisana 14 października, a wartość kontraktu to ok. 9,0 mln zł netto.

W Choroszczy (powiat białostocki, woj. podlaskie) powstanie 10 budynków dwukondygnacyjnych w zabudowie jednorodzinnej bliźniaczej oraz jeden budynek usługowy, również dwukondygnacyjny. Na terenie inwestycji zaprojektowano 22 miejsca postojowe. Prace budowlane w Choroszczy rozpoczną się w pierwszym kwartale 2021 roku, ale już w IV kwartale 2020 r. będą trwały prace projektowe.

 

- Cieszymy się z możliwości podjęcia przez Unihouse współpracy ze spółką Polskie Domy Drewniane. Budynki w Choroszczy, o podwyższonym standardzie energetycznym, obowiązującym od 01.01.2021r. będą wyposażone w nowoczesne instalacje, takie jak wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Konstrukcja budynków o wysokich parametrach izolacyjności cieplnej, będzie wykonana z ekologicznego, niskoemisyjnego surowca, jakim jest drewno. Kolejna realizacja tego typu na rynku Polskim potwierdza obserwowany na świecie trend i zainteresowanie nowoczesnym budownictwem drewnianym. Mając na uwadze zmiany klimatyczne i wyzwania dotyczące poszukiwania energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań, postawienie na technologię drewnianą jest dobrą decyzją. – mówi Sławomir Kiszycki, Prezes Zarządu Unihouse SA.

 

- Postawiliśmy na Unihouse, za którym przemawiają m.in. doświadczenie, kompleksowość i nastawienie na ekologię. A właśnie na tym nam zależy, żeby każdy zbudowany przez nas dom był zdrowy dla mieszkańców, przyjazny dla oka i środowiska. – mówi Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.

 

Według umowy, zakończenie prac w Choroszczy planowane jest na ostatni kwartał 2021 roku.

Należy dodać, że spółka Polskie Domy Drewniane jest firmą deweloperską budująca energooszczędne budynki mieszkalne, usługowe i mieszkalno-usługowe, wykonywane w technologiach drewnianych z wykorzystaniem krajowego potencjału przemysłu drzewnego i budowlanego.