Unihouse SA podpisał umowę na realizację w technologii modułowej inwestycji pn. „Signaturhagen” w Kongsberg w Norwegii. Składa się ona z czterech budynków, w których znajdzie się łącznie 48 mieszkań. Zamawiającym jest Signaturhagen Kongsberg AS z siedzibą w Oslo w Norwegii. Wartość kontraktu to ok. 80,2 mln NOK netto, co stanowi równowartość ok. 34,9 mln PLN netto.

Inwestycję, która robi wrażenie (wystarczy spojrzeć na wizualizację), zaprojektowało biuro projektowe Uniarch Sp. z o.o., które zostało założone w 2013 roku w Białymstoku, jako polski oddział norweskiej firmy Rett Hjem Arkitekter.

- Projekt Signaturhagen Kongsber ma za zadanie nie tylko zapewnić odpowiednią liczbę wygodnych i atrakcyjnych mieszkań, ale również tworzyć warunki sprzyjające budowaniu więzi i relacji międzyludzkich, czyniąc to miejsce bezpiecznym i przyjaznym wszystkim jego użytkownikom, a także uwrażliwić na stałą obecność i piękno otaczającej nas  natury – tak piszą architekci przedstawiając ten projekt. – To pomysł połączenia architektury mieszkaniowej z całorocznym ogrodem. Zestawienie tych dwóch porządków: architektury i natury stworzyło nową, atrakcyjną jakość. Możliwość korzystania z pięknego zielonego ogrodu, w którym zapewniono doskonałe warunki temperaturowe, klimatyczne i estetyczne, z pewnością podniesie jakość życia mieszkańców.

​Spółka Signaturhagen jest częścią firmy  inwestycyjnej Mont Investor AS, z którą już współpracujemy poprzez należącą do Mont Investor spółkę Pilares, realizując obecnie w Norwegii projekt mieszkaniowy pod nazwą „Strømsveien 81”.

- Koncepcja realizowana przez firmę  Signaturhagen polega   na  tworzeniu w miejscu zamieszkania warunków  sprzyjających budowaniu więzi i relacji międzyludzkich, czyniąc ich projekty bezpiecznymi i przyjaznymi, a także uwrażliwiającymi na piękno otaczającej nas  natury  – mówi Roman Jakubowski, członek zarządu Unihouse SA. - Naturalne, ekologiczne, drewniane, energooszczędne moduły Unihouse, na bazie których zaprojektowane zostały mieszkania wpisują się w pełni w koncepcję inwestora i wzmacniają pozytywny przekaz kierowany do przyszłych właścicieli mieszkań. Życie w zgodzie z naturą i mieszkanie w zgodzie z naturą są popularne w krajach skandynawskich, a obecnie znajduje coraz więcej zwolenników w całej Europie, co przekłada się na wzrost zainteresowania ofertą Unihouse. Przykładami są już zrealizowane projekty na rynku polskim i  rynku niemieckim, których realizację rozpoczynamy w 2021 roku.  

Warto dodać, że według umowy rozpoczęcie prac projektowych zaplanowano w I kwartale 2021 r., a zakończenie Inwestycji przewidziane jest na II kwartał 2022 r.

Jak podaliśmy w komunikacie giełdowym - realizacja umowy została uzależniona od jej zatwierdzenia przez Radę Dyrektorów w ramach struktur zamawiającego, co powinno nastąpić do końca lutego 2021 r.

Gratulacje. Trzymamy kciuki za realizację tej inwestycji.

 

1

1