Już 12.04.2021 ruszyły pierwsze publikacje cyklu "Zielona Gospodarka" Pulsu Biznesu.

W Unihouse wiemy jak ważna jest ekologia!

Z roku na rok, wszyscy zaczynamy dostrzegać znaczenie natury, środowiska i czystego powietrza w otaczającym nas świecie.
Szacuje się, że sektor budowlany zużywa 50% materiałów kopalnych, 30% słodkiej wody, a 1 tona drewna użyta zamiast 1 tony cementu, to zmniejszenie emisji CO2 aż o dwie tony!
Unia Europejska i Europejski Zielony Ład aspiruje do miana pierwszego kontynentu neutralnego dla klimatu. Zakłada on osiągnięcie zerowego poziomu emisji gazów cieplarnianych netto do 2050r, co w 100% wpisuje się w misję spółki Unihouse, która od początku swojego istnienia chce dostarczać ekologiczne, przyjazne środowisku, bezpieczne i komfortowe budynki modułowe. – Chcemy dać dobry przykład oraz zachęcić inne firmy do zadbania o otaczający nas świat - dlatego zdecydowaliśmy się na udział w drugiej edycji projektu „Zielona Gospodarka” Pulsu Biznesu.

 

Program drugiej edycji Zielonej gospodarki

Kolejna edycja Zielonej gospodarki zaczyna się po roku od początku pandemii koronawirusa. To sprawiło, że wiele firm musiało zwolnić tempo, choć inne przeszły przez kryzys suchą stopą. Czy zielone inwestycje będą dla przedsiębiorstw priorytetem? To właśnie będziemy chcieli sprawdzić w najnowszej odsłonie redakcyjnego projektu.

Jakie tematy poruszymy w 2. edycji projektu Zielona gospodarka w "Pulsie Biznesu"?

26 kwietnia - Energetyka (prawie) bez węgla

10 maja - Recykling w nowym wydaniu

17 maja - Jak ograniczyć swój ślad węglowy

24 maja - Domy i biura bliższe naturze

Zapraszamy do śledzenia naszych aktualności i mediów społecznościowych.

Więcej o projekcie do przeczytania:

https://www.pb.pl/zielonagospodarka/

zielona gospodarka pb


Zapraszamy do śledzenia aktualności!


Źródło: Puls Biznesu 

modal