Seminarium i panel dyskusyjny pt. „Ekologiczne budownictwo prefabrykowane Unihouse: jakość, innowacje, korzyści” odbyło się podczas targów Building Industry Solutions 2018 w Nadarzynie. Organizatorem Seminarium był Unihouse oddział Unibep SA.
W seminarium udział wzięło kilkadziesiąt zaproszonych przez Unibep osób. Byli to m. in. naukowcy, finansiści, deweloperzy i inżynierowie. Prof. Jarosław Szewczyk z Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej w swoim wystąpieniu pokusił się o tezę, że budownictwo drewniane ma coraz więcej zwolenników wśród wybitnych światowych architektów, a drewniane budynki mogą osiągać wysokość nawet ponad 300 metrów. Z kolei Marta Nazarczuk z Działu Badań i Rozwoju Unihouse udowodniła, że konstrukcje drewniane mają mnóstwo zalet w porównaniu z konstrukcjami realizowanymi według tradycyjnych technologii budowlanych.
- Moduły wyprodukowane w naszej fabryce w Bielsku Podlaskim poddawane są przeróżnym badaniom. Spełniają wysokie, dużo wyższe niż w Polsce, normy dotyczące m.in. odporności ogniowej, szczelności i izolacyjności – powiedziała Marta Nazarczuk, kierownik Działu Badań i Rozwoju Unihouse.
Jednym z punktów programu był panel dyskusyjny pt. „Czy budownictwo prefabrykowane może być realną odpowiedzią na programy mieszkaniowe w Polsce?”. Zaproszenie do udziału w panelu przyjęli (kolejność alfabetyczna): Mirosław Barszcz, Prezes Zarządu BGK Nieruchomości SA, Katarzyna Kuniewicz, Dział Badań i Analiz Rynku, Partner REAS Sp. z o.o., Jan Mikołuszko, Przewodniczący Rady Nadzorczej Unibep SA, Adam Poliński, były wiceprezydent miasta Białystok oraz dr hab. arch. Jarosław Szewczyk, prof. Politechniki Białostockiej. Panel poprowadził Marek Wielgo, redaktor naczelny portalu Muratorplus.pl
- Jestem przekonany, że popularne w Skandynawii budownictwo prefabrykowane będzie zdobywać popularność również w Polsce. Szybkość budowy, konkurencyjna cena oraz wysoka jakość to główne czynniki przemawiające za prefabrykacją – powiedział Jan Mikołuszko, przewodniczący Rady Nadzorczej Unibep SA.
Do tej pory w Norwegii Unihouse wybudował już ponad 2200 mieszkań, a kilkaset jest w trakcie realizacji. Budynki modułowe Unihouse można spotkać również w Danii i Szwecji. Polska to kolejny rynek na którym Unihouse chce budować z prefabrykatów produkowanych w Bielsku Podlaskim.
Na zdjęciu (od lewej): Mirosław Barszcz, Prezes Zarządu BGK Nieruchomości SA, Katarzyna Kuniewicz, Dział Badań i Analiz Rynku, Partner REAS Sp. z o.o., Jan Mikołuszko, Przewodniczący Rady Nadzorczej Unibep SA, Adam Poliński, były wiceprezydent miasta Białystok oraz dr hab. arch. Jarosław Szewczyk, prof. Politechniki Białostockiej, Marek Wielgo, redaktor naczelny portalu Muratorplus.pl.
ul. Rejonowa 5, 17-100 Bielsk Podlaski
© 2024 UNIHOUSE SA Wszelkie prawa zastrzeżone. | Realizacja Sensorama | Pozycjonowanie zapewnia EACTIVE