Budynki, w których przebywają najmłodsi, powinny być bezpieczne i komfortowe. Z perspektywy inwestora istotna jest też cena – pożądane są niskie koszty eksploatacji. Przedszkola modułowe Unihouse są odpowiedzią na potrzeby zarówno użytkowników, jak i inwestorów. Ale to nie wszystko. Dowiedz się, dlaczego jeszcze warto budować przedszkola w systemie modułowym.
Przedszkole w konstrukcji modułowej – zalety tego rozwiązania
Przedszkola modułowe powstają z przyjaznych środowisku modułów Unihouse – głównym materiałem konstrukcyjnym jest drewno. Efektem połączenia tego surowca z innymi materiałami (np. gipsem i wełną mineralną) są moduły o korzystnym mikroklimacie i wymaganych parametrach, które następnie są łączone w całość. W zaledwie kilka miesięcy można wznieść budynek opiekuńczo-edukacyjny spełniający normy przeciwpożarowe i z dobrą izolacją akustyczną. Każde przedszkole modułowe Unihouse– podobnie jak żłobki modułowe Unihouse – ma też niskie zapotrzebowanie energetyczne.
Krótki okres realizacji inwestycji oraz niski koszt budowy przedszkola modułowego w ujęciu zarówno środowiskowym, jak i eksploatacyjnym to kluczowe dla inwestorów zalety. Ale niejedyne. Przedszkole modułowe:
- można rozbudować, nadbudować lub przenieść – możliwe jest zatem dostosowanie budynku do liczby korzystających z niego dzieci;
- jest dostępne w opcji pod klucz – w ścianach i podłogach modułów są montowane wszelkie niezbędne instalacje, ale inwestor może też zdecydować się na budynek w pełni wyposażony;
może powstać na działce o nietypowych wymiarach lub kształcie – co ma szczególne znaczenie, gdy przedszkole modułowe ma zostać wybudowane w centrum miasta.