Mimo zmian demograficznych zapotrzebowanie na punkty opieki dziennej dla dzieci, w tym żłobki, wciąż jest duże. Żłobek modułowy może powstać w zaledwie kilka miesięcy. Taki obiekt korzystnie wyróżnia się też na tle placówek wybudowanych w tradycyjnej technologii – jest tani w eksploatacji, zapewnia optymalny komfort użytkownikom i odznacza się trwałością. Dowiedz się więcej o żłobkach budowanych w systemie modułowym.
Żłobek modułowy – czym się wyróżnia?
Jak wskazuje nazwa, wyróżnikiem żłobków modułowych Unihouse jest ich modułowa budowa. Drewniane moduły, z których składa się gotowy obiekt, powstają w fabryce. Na etapie produkcji każdy moduł zostaje wyposażony we wszystkie niezbędne instalacje, w tym elektryczną i wentylacyjną. W rezultacie żłobki modułowe Unihouse powstają szybciej niż żłobki wykonane w tradycyjnej technologii. Po zakończeniu prac na placu budowy moduły są niewidoczne ze względu na montaż elewacji. Jednocześnie modułowa konstrukcja sprawia, że możliwe są m.in. przeniesienie i łatwa rozbudowa budynku.
Chociaż żłobki modułowe różnią się od tradycyjnego budownictwa, to podobnie jak żłobki wybudowane w tradycyjnej technologii mogą one mieć dowolną formę architektoniczną. To jednak nie wszystko. Żłobek modułowy może być parterowy lub mieć kilka pięter – technologia wykorzystywana przez Unihouse pozwala na budowę nawet 8-piętrowych obiektów. Modułowe budynki przeznaczone do dziennego pobytu dzieci (w tym również szkoły modułowe) spełniają też wszelkie standardy przewidziane dla takich obiektów – są w pełni bezpieczne.
Czym jeszcze wyróżnia się żłobek modułowy:
- budynek jest przyjazny środowisku – wynika to z wykorzystania ekologicznych materiałów, np. drewna i wełny mineralnej;
- koszty eksploatacyjne są niskie – projekt żłobka modułowego nie musi przewidywać kotłowni, pomieszczenia mogą być dogrzewane za pomocą grzejników elektrycznych;
- obiekt można postawić na praktycznie każdym terenie – również wielkość i kształt działki ma mniejsze znaczenie ze względu na rozmiar modułów.