Osoby wymagające całodobowej opieki, osoby z niepełnosprawnością czy seniorzy – to pensjonariusze domów opieki. Takie obiekty muszą być dostosowane do potrzeb mieszkańców, a niekiedy adaptacja już istniejących budynków często okazuje się zbyt kosztowna. Rozwiązanie? Modułowy dom opieki. Obiekt wykonany w modułowej technologii szkieletowej może powstać w kilka miesięcy i spełnia on wszelkie normy, w tym jest ekologiczny i energooszczędny.
Modułowe domy opieki – dlaczego warto w nie zainwestować?
W najbliższych latach zapotrzebowanie na domy opieki będzie wzrastać. Powód jest prosty – starzejące się społeczeństwo. Domy opieki modułowe to odpowiedź na zmieniającą się strukturę demograficzną. Powstające w fabryce Unihouse domy modułowe są w pełni dostosowane do współczesnych wymogów – są pozbawione barier architektonicznych oraz wyposażone w windę dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością i system alarmu przeciwpożarowego. Modułowe sanatoria mogą oferować pokoje zarówno 1-osobowe, jak i kilkuosobowe, dostępne są też w różnych standardach wykończenia.
Dla inwestorów istotne są koszty eksploatacji. W długoterminowej perspektywie są one dużo istotniejsze niż jednorazowy koszt budowy obiektu. Domy opieki modułowe wypadają pod tym względem korzystnie. Technologia Unihouse eliminuje potrzebę instalacji pieca i przyłącza do sieci centralnego ogrzewania – poszczególne pomieszczenia mogą zostać ogrzane energią elektryczną. Komfort cieplny, korzystny klimat wewnętrzny i szerokie możliwości w zakresie estetyki – to kolejne powody, dla których warto zainwestować w modułowe sanatoria.
Modułowy dom opieki Unihouse – pozostałe zalety:
- możliwość rozbudowy w dowolnym momencie – budownictwo modułowe zapewnia elastyczność, a to oznacza, że istnieje możliwość dobudowy kolejnych pomieszczeń;
- teren wokół modułowego domu opieki zostaje odpowiednio zagospodarowany – co ma znaczenie z perspektywy zarówno inwestora, jak i przyszłych mieszkańców;
- budynek jest przyjazny środowisku – dzięki wykorzystaniu drewna na etapie produkcji emisja CO2 jest dużo niższa, a straty materiałowe zostają zredukowane do minimum.