Obiekty użyteczności publicznej często mieszczą się w starych, wymagających modernizacji budynkach. Ponieważ przeprowadzenie niezbędnych prac wiąże się z wysokim kosztem, a działka może mieć znaczną wartość komercyjną, to inwestorzy często szukają alternatywy. Może nią być budownictwo modułowe. Posterunki policji modułowe to nowoczesne i efektywne pod względem kosztów rozwiązanie. Brzmi atrakcyjnie? Dowiedz się więcej.
Komisariaty modułowe – czym się charakteryzują?
Modułowe komendy policji oferowane przez Unihouse to kompaktowe i funkcjonalne budynki, które mogą zostać dostosowane do rozmiaru i kształtu działki. To szczególnie ważne, gdy obiekt ma powstać w gęsto zabudowanej części miasta lub na intensywnie rozbudowywanych terenach podmiejskich, gdzie ograniczeniem jest słabo rozwinięta infrastruktura drogowa. Jednocześnie – w odróżnieniu od budynków wykonanych w tradycyjnej technologii – posterunki policji modułowe można łatwo rozbudować. W razie konieczności wystarczy jedynie dostawić kolejne moduły. Prace można przeprowadzić szybko – bez dezorganizacji pracy komisariatu.
Budownictwo modułowe ma wiele atutów. Po pierwsze, obiekty powstają w krótkim czasie. Komisariaty modułowe Unihouse wznoszone są bardzo szybko ze względu na prostą bryłę. Po drugie – podobnie jak koszary wojskowe modułowe – do ich produkcji wykorzystywane są najnowsze technologie. W praktyce oznacza to, że poszczególne moduły powstają w fabryce i są łączone na placu budowy. Rezultatem jest też ograniczenie błędów na etapie budowy, co przekłada się na wysokiej jakości budynki, z których można korzystać przez wiele lat.
Posterunek modułowy jest wielofunkcyjny – projekt przygotowany przez Unihouse może zakładać budowę m.in. następujących pomieszczeń:
- pomieszczenia gospodarcze o różnym charakterze;
- biura o zróżnicowanej liczbie stanowisk pracy;
- pomieszczenia higieniczno-sanitarne;
- garaże na policyjne samochody;
- szatnie, w których pracownicy mogą pozostawić swoje rzeczy osobiste.