Grupa Unibep, do której należy m.in. spółka Unihouse, od lat stara się prowadzić działalność w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Od 2016 roku przygotowuje raporty zrównoważonego rozwoju, opisujące jej działania w zakresie środowiskowym, społecznym oraz ekonomicznym. Ale jako organizacja robi kolejny ważny krok – zatwierdziła dokument pn. „Strategia ESG Grupy Unibep. Perspektywa 2023-2025”. Grupa chce mieć pewność, że swoją działalność biznesową potrafi prowadzić zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Strategię ESG Grupy Unibep przygotowano w oparciu o pięć celów strategicznych:
Realizacja strategii ESG, którą cała Grupa Unibep, w tym Unihouse będą realizować przez kolejne lata wymaga podjęcia szeregu działań. Do największych wyzwań należy ograniczenie wpływu na środowisko, redukcja emisji CO2, zmniejszenie zużycie energii, zwiększenie efektywności energetycznej i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii na większą skalę. Jako firma chcemy traktować kwestie ekologii holistycznie. Fakt, stosowane przez nas drewno to surowiec odnawialny, ale chcemy sprawić, żeby proces produkcji, łańcuch dostaw, wykorzystanie energii, a nawet użytkowanie naszych obiektów też ściśle wiązały się z ekologią. Strategia ESG wspomoże realizować ten cel – mówi Marcin Gołębiewski, Prezes Zarządu Unihouse SA.
Zupełnie inny wymiar zmian szykuje się w obszarach społeczeństwa i ładu korporacyjnego, które mają dobrą sytuację wyjściową. W planie jest opracowanie i wdrożenie polityki na rzecz wspierania różnorodności, np. wzrost liczby kobiet na stanowiskach kierowniczych, a także ustalenie polityki przeciwdziałania wszelkim formom dyskryminacji i mobbingu. Niezmiennie priorytetem pozostaje troska o bezpieczeństwo pracowników oraz komfort ich pracy. Kolejne wyzwanie to konsekwentne działania na rzecz podnoszenia poziomu satysfakcji pracowników z warunków pracy, a tym samym wzrost wskaźnika zaangażowania i motywacji.
Koncentracja na aspektach ESG z pewnością przyniesie spółce Unihouse szereg korzyści. Można spodziewać się poprawy wydajności i innowacyjności firmy, zwiększenia zaangażowania pracowników i klientów, zmniejszenia ryzyka reputacyjnego i prawnego, dostępności do źródeł finansowania, czy też zwiększenia wartości rynkowej firmy. Podmioty, które tworzą i realizują coraz lepsze strategie ESG podnoszą swoją konkurencyjność, stając się organizacją wartą zaangażowania z perspektywy różnych interesariuszy. Koncentracja na aspektach ESG z pewnością przyniesie spółce Unihouse szereg korzyści na wielu płaszczyznach. Wystarczy pozostać konsekwentnym w działaniu – mówi Jacek Grzybowski, Członek Zarządu Unihouse SA.
Strategia, w formie pliku do pobrania, dostępna jest na stronie: Unibep Strategia ESG
ul. Rejonowa 5, 17-100 Bielsk Podlaski
© 2024 UNIHOUSE SA Wszelkie prawa zastrzeżone. | Realizacja Sensorama | Pozycjonowanie zapewnia EACTIVE