HeimdalSporten - Nowoczesne Mieszkania Z Drewnianej Modułowej Technologii

Inwestycja w  HeimdalSporten, stanowi wyjątkowe połączenie nowoczesności, ekologii i funkcjonalności. To cztery innowacyjne budynki mieszkalne, zrealizowane w technologii drewnianej modułowej, oferujące kompleksowo wykończone, gotowe do zamieszkania przestrzenie.

Cały kompleks składa się z dwóch budynków o imponującej wysokości 7 kondygnacji oraz kolejnych dwóch, które wyróżniają się 8 kondygnacjami nadziemnymi. W sumie, HeimdalSporten oferuje aż 200 unikatowych mieszkań, zaspokajając różnorodne potrzeby przyszłych mieszkańców.

Technologia drewnianej modułowej konstrukcji nie tylko podkreśla nowatorskie podejście do budownictwa, ale także wpisuje się w idee zrównoważonego rozwoju. Każde mieszkanie zostało starannie zaprojektowane i wykończone pod klucz, gwarantując komfort oraz wysoki standard życia dla jego mieszkańców.

HeimdalSporten to nie tylko miejsce do życia, ale również wspólnota, która sprzyja aktywnemu trybowi życia. Zlokalizowany w dogodnej lokalizacji, kompleks umożliwia łatwy dostęp do różnorodnych atrakcji, zarówno rekreacyjnych, jak i kulturalnych.

Zapraszamy do odkrywania nowej jakości mieszkania w HeimdalSporten - miejscu, gdzie innowacyjność architektury spotyka się z harmonią z naturą, tworząc idealne środowisko do życia i rozwoju.

 
 

Heimdalsporten to innowacyjny kompleks mieszkaniowy składający się z 213 unikatowych mieszkań, usytuowany w południowej części Trondheim. Składa się on z czterech punktowców, z których każdy ma 7 lub 8 kondygnacji, zgodnie z zapisami planu regulacyjnego. Wysokości budynków zostały dostosowane do otoczenia, co sprawia, że HUS A i B mają po 8 pięter, podczas gdy pozostałe, C i D, po 7 kondygnacji, aby harmonijnie komponować się z niską zabudową jednorodzinną znajdującą się w ich sąsiedztwie.

Aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń i spełnić wymagania co do wysokości budynków, zdecydowano się na formę punktowców. Mieszkania o powierzchni od 41m2 do 108m2 zostały rozmieszczone wokół głównego rdzenia budynku, z największymi apartamentami umieszczonymi na najwyższych piętrach. Dzięki dwustronnemu doświetleniu mieszkań od strony północnej oraz przestronnym balkonom, mieszkańcy mogą cieszyć się komfortowymi warunkami życia i relaksu. Dodatkowo, mieszkania zlokalizowane od strony północnej i wschodniej zostały dodatkowo zabezpieczone przed hałasem, co gwarantuje spokojne otoczenie.

Oprócz funkcjonalnie zaplanowanych mieszkań, projekt uwzględnia także otaczającą go przestrzeń zieloną. Dzięki zwartemu kształtowi architektury punktowców możliwe było ograniczenie powierzchni zabudowy, pozostawiając miejsce na tereny rekreacyjne. Trakty piesze łączące poszczególne budynki oraz plac zabaw od strony południowej sprzyjają integracji społecznej i aktywnemu trybowi życia.

Duża różnica wysokości terenu była jednym z czynników determinujących kształt projektu. W związku z tym budynki B i D zostały częściowo zagłębione w terenie, co umożliwiło wykorzystanie niewykorzystanej przestrzeni na schowki lokatorskie. Główne wejścia do budynków zostały umieszczone od strony wewnętrznego dziedzińca i wyróżnione intensywnymi kolorami, aby ułatwić ich lokalizację.

Lokalizacja kompleksu jest doskonale skomunikowana z miastem, z liniami autobusowymi i odpowiednią infrastrukturą parkingową, w tym podziemnym parkingiem, który zostanie przykryty dachem zielonym, służącym jednocześnie jako teren rekreacyjny.

Materiały wykończeniowe, utrzymane w naturalnej kolorystyce z pojedynczymi żółtymi i pomarańczowymi akcentami, doskonale współgrają z formą architektoniczną, nadając kompleksowi spójny i wyrazisty charakter. Prostopadłościenne bryły zostały urozmaicone drobnymi kostkami, tworząc dynamiczny wyraz architektury. Całość projektu łączy w sobie funkcjonalność z estetyką, tworząc miejsce, które nie tylko spełnia potrzeby mieszkańców, ale także stanowi atrakcyjną przestrzeń dla społeczności lokalnej.

 

 

Charakterystyka obiektu

  • Powierzchnia użytkowa mieszkań: 11 935 m2
  • Liczba budynków: 4
  • Liczba mieszkań: 200
  • Liczba modułów: 455